Smlouvání

Procházíte se tržnicí a nějaký předmět se Vám velice zalíbí. Jediný problém je ten, že je také velmi drahý a Vy buď nechcete tolik peněz za něj utratit, i když jste v pokušení, nebo tolik peněz s sebou ani nemáte.
Když si budete chtít něco koupit na tržnici, ceny bývají na ty hezké věci většinou přemrštěné, a proto je dobré začít smlouvat.

Jak na to? Že to neumíte? Ne vždy se smlouvat podaří, to je jasné, záleží na prodávajícím, ale někdy se určitě zadaří, musíte mít trpělivost a zkoušet to dál. Jeden nezdar neznamená, že příště nebudete mít větší štěstí. Nejlepší způsob je asi váhání při koupi (když se Vám prodávající velmi věnuje a neustále Vám něco vnucuje), dále tvrzení, že je to drahé, ale přáli byste si to koupit a nebo, že jste to v tom stánku o blok dál viděli levněji a ještě s něčím navíc, to většinou zabírá:-).

Stává se ale i to, že se prodejce drží striktně svých cen a o ničem s Vámi nechce diskutovat. Buď prostě berete, nebo necháte být. V tomto případě doporučuji odejít, jelikož většinu věcí najdete na tržnici vícekrát a také leckdy za lepší cenu.

Tímto Vám přeji hodně štěstí během nakupování.


Autor: Shelly dne 11.09.2008.Komentáře:

Zatím nejsou žádné komentáře.

Přidat komentář:


Autor: Pro zalomení řádku používejte enter.
WWW adresa je nepovinná.
WWW:
Text:
Antispam ochrana, vypočítejte: 10 + 5 =


Tipy na dovolenou

Důležité informace

Řecko

Thassos - zajímavosti

Thassos - historie

Novinky

Thassos - fotogalerie
Vyhledávač dovolené:


Stát:
Termín:
Doprava:
Cena do: