Vypůjčení auta nebo skútru

Každý Vám bude tvrdit (týká se to především neplnoletých osob či osob bez řidičského průkazu), že řidičský průkaz nepotřebujete a nemusíte být starší ani 18 let. U někoho stačí věk 17, u jiného si může skútr půjčit i šestnáctiletý kluk. Někdy se ani na věk neptají (náctiletí vypadají na více let než jim doopravdy je). To je asi ten největší problém, jaký u vypůjčení vozidel bývá. Když pak takového řidiče zastaví policie a zjistí, že dotyčná osoba nemá ani příslušný věk, ani řidičský průkaz a veze ještě někoho dalšího, také mladistvého, ne-li ještě mladšího, může z toho vzniknout pěkný malér.

Při zapůjčení jakéhokoli dopravního prostředku po Vás budou většinou chtít vidět Váš řidičský průkaz, pas či občanský průkaz a budete podepisovat papíry o jeho zapůjčení. Samozřejmě, jak jsem se již zmínila, vozidla se půjčují i neoprávněným osobám, v tomto případě si pravděpodobně pronajímatel něco vymyslí. Také je většinou zvykem, že na čí jméno se vozidlo půjčí, tak ta osoba ho bude po celou dobu zapůjčení řídit. Většinou se ale v řízení, především pokud si zapůjčíte skútr, chcete prostřídat, protože si chcete řízení sami vyzkoušet. Opět v tom vidí problém pouze policie, jelikož kdyby se něco stalo, například autonehoda či něco podobného, osoba, která si prostředek půjčila, bude tvrdit, že osobu, která řídila vozidlo, buď nezná, nebo ji vozidlo nesvěřil či něco obdobného. Tím se většinou snaží vyhnout zaplacení vzniklých nákladů.


Autor: Shelly dne 10.09.2008.Komentáře:

[1] Pavel napsal dne 01.06.2009:
Ahojte, mám čerstvou zkušenost. Tento týden jsem strávil na Thassose tři dny a bylo to výborné, můžu jenom chválit. Půjčil sem si s přítelkyní skůtr v hlavním městě. Mají zde 3-4 půjčovny skůtrů. Půjčili sme si skůtr v půjčovně "dvě kola" slabší skůtr mají za 10eur/24h, silnější (vzali sme si ho my) za 15eur. Jinak palivo si platíte sami,neboli odevzdáte skůtr s tak plnou nádrží, jak jste ho dostali(když ste si půjčili s poloviční,tak s poloviční vrátíte) Ostrov sme objeli za jednu nádrž úplně v pohodě. Východní část je hodně hornatá, nabízí krásné výhledy ale zase stoupání a klesání, východní rovinatá. Mě osobně se nejvíce líbila Paradise beach, spali sme zde a ráno bylo prostě nej.-)) přístup na tuto pláž je trošku problematický, po prudké polní cestě ale dá se to pomalu zvádnout,nebo nechat skůtr na horním parkovišti.

[2] Aleš napsal dne 23.06.2009:
Ahoj, tento rok jedeme na Thassos a chtěli by jsme na skútru zajet do vesničky Filippi nedaleko Kavaly, kde je historická památka. Nevíte, zda je možné se skútrem z půjčovny opustit ostrov a jet na pevninu?
Díky

[3] tana napsal dne 04.09.2009:
Ahoj, brzy odlétáme na Thassos a chceme procestovat, co se dá. Můžete mi prosím poradit,zda půjčovy aut a skůtrů akceptují český řidičský průkaz (mám z r. 2003 pouze s logem CZ) nebo vyžadují ŘP vydaný již v EU či mezinárodní řidičák? Díky.

[4] Shelly napsal dne 08.09.2009:
Zdravím, pokud vím, tak akceptují český řidičský průkaz, jestli vlastníte ŘP sk. B, můžete řídit i skútr do 50 ccm. Já jsem s českým řidičským průkazem problém neměla, respektive jsem si ho zapomněla v hotelu a stavěla nás policejní hlídka:-D Vše dopadlo ok, bez pokuty....prostě v Řecku je možné vše:-) Hezky si užijte dovolenou.

[5] Shelly napsal dne 08.09.2009:
To Aleš: Sice pozdě, ale přece. Nevím, zda by Vás s vypůjčeným skútrem nalodili na trajekt. Pravděpodobně ne a kontrolovala by Vás policie. Ale jak jsem psala, v Řecku je možné vše, záleží, jak dobře umíte smlouvat. Pokud se Vám to zadařilo, tak nám prosím, napište info:-) Díky

[6] Shelly napsal dne 08.09.2009:
Určitě akceptují český řidičský průkaz - přítel má ze stejného roku jako Vy a jezdí do Řecka pravidelně. Takže se nemáte čeho bát. To už je ode mě vše:-)

[7] Dana napsal dne 19.05.2010:
Půjčení skůtru mohu všem jen doporučit. My jsme měli na jeden den půjčené auto, objeli jsme ostrov ale nabylo to ono. Potom jsme si na 3 dny půjčili skůtr. Dostali jsme se tak i na ty nejkrásnější a zapadlé plážičky, prostě žůžo. Doporučuji podívat se i do vnitrozemí do starobylých vesniček a nezapomeňte se podívat do žulového lomu nedaleko od hlavního města Thassos ( je tam vyhlídka ze které můžete pozorovat jak "krájí" žulové kusy. Byla to dovolená na kterou stále vzpomínáme.

Přidat komentář:


Autor: Pro zalomení řádku používejte enter.
WWW adresa je nepovinná.
WWW:
Text:
Antispam ochrana, vypočítejte: 10 + 5 =


Tipy na dovolenou

Důležité informace

Řecko

Thassos - zajímavosti

Thassos - historie

Novinky

Thassos - fotogalerie
Vyhledávač dovolené:


Stát:
Termín:
Doprava:
Cena do: